Menu


Rychlá pomoc

Pokud si nevíte rady, nebo rovnou chcete objednat volejte  774 533 837. Jsme tu k dispozici pro vás.

Nejnovější články

Úklid kuchyně.

Úklid kuchyně je součástí každého většího úklidu v domácnosti – zejména předvánočního. Každá hospodyňka si uvědomuje, že právě kuchyně bude před svá...

Nezapomínejte čistit střechu

Ačkoliv si to spousta lidí neuvědomuje, pravidelné a kvalitní čištění střechy a okapů je základním předpokladem pro spokojené bydlení. ...

Mytí fasád

Zdi se každý den stávají potencionálními hostiteli pro plísně, řasy, mechy. A dennodenně je znehodnocují také sprejeři. Proto je důležité o budovy ř...

Mytí fasád

Ze dne 8.9.2014, v kategorii Články

Zdi se každý den stávají potencionálními hostiteli pro plísně, řasy, mechy. A dennodenně je znehodnocují také sprejeři. Proto je důležité o budovy řádně pečovat.

Velké škody a to nejen fasádě, dokáže udělat plíseň.Velkou hrozbou se stává především pro astmatiky a pro lidi s dýchacími potížemi.

Estetické a zdravotní důvody, jsou nejčastějšími příčinami toho, proč se lidé rozhodnou pro čištění fasády. Neméně důležitým důvodem je samotná životnost budovy, která je v důsledku napadení ohrožena.

Nicméně, se lze často setkat s nešetrným zacházením. Přesněji se jedná o to, když se lidé pustí do čištění sami, a to mechanicky – vysokotlakým čističem. Ten nejen, že plísně a řasy nezahubí, ale zároveň dokáže poničit nátěr, který je pak potřeba znova použít.

Samozřejmé je, že nátěry, postřiky- mytí fasády, nelze provádět za všech podmínek, a tak je důležité myslet na to, že klesne-li teplota pod 5°C, tak není vhodná doba pro čištění.

Nastane-li situace, že se nám na fasádě vyskytnou řasy, či plísně je nejlepší zavolat odborníky. Ti používají nejvíce osvědčenou metodu. Aplikace fungicidních prostředků se provádí tak, že se přípravek aplikuje na poškozená místa a  nechá se po dobu 30 minut působit.Poté by měly být řasy a plísně zcela zlikvidované (pozná se tak, že zčernají=nežijí). Poté se na fasádu použije saponát a fasáda se očistí malým proudem vody. Na závěr je nutné fasádu důkladně opláchnout.

Je-li fasáda znečištěna atmosférickýma nečistotami, čistí podobně jako plísně či řasy . Prvotně je nutné nanést prostředek, který se nechá působit a poté se opláchne vodou.

Je zcela normální a běžné, že je při čištění vyšších budov nutné použití techniky – žebříků, plošin – a spolu s ní taky vyškolený tým pracovníků. Rozhodně není dobrý nápad snažit se budovy očistit sám.

Všude kolem nás jsou vidět „díla“ sprejerů. K rozvíjení „umění“ používají soukromé, či státní majetky a prostranství. Samotná likvidace není příliš snadná. V dnešní době již existuje tzv. metoda „vacublasting“. Jedná se o metodu, která je velmi šetrná k povrchu, ale zároveň odstraní grafitti, aniž by se rozmazávalo.

Bezprašnost, rychlost a ekologičnost – to jsou velké a bezesporu podstatné výhody tohoto způsobu. Zjednodušeně  se jedná o způsob čištění, kdy je nanášen jemný granulát – abrazivo, které je ihned po dopadu zachytáváno do zásobníku a zde se pak oddělují složky nečistot a granulátu. Dalším a neméně důležitým přínosem, hlavně pro spáče, je tichý systém.

Ovšem jedná se o mechanický způsob čištění, tudíž není zaručeno, že nedojde k narušení povrchových vlastností fasádních desek, nebo k narušení struktury.